שירות כחול לבן
מבצע הגרר עלינו

רכבים אחרי תאונה למכירה

ניווט בהוצאת רכבים אחרי תאונה למכירה

רכבים אחרי תאונה למכירה, הם דבר שבשוטף. למרבה הצער תאונות דרכים הן בשורות רעות שביום יום, בכל רחבי העולם.

בתקווה שלא היו פגיעות בנפש, הראשון שנפגע הוא הרכב. תאונות עלולות לגרום לנזקים חמורים לרכב, עד כדי שבמצבים מסויימים אי אפשר לתקן אותו.

במצבים כאלו חברת הביטוח מכריזה עליו שהוא טוטאל לוס, ולבעלים לא נותר אלא להתפטר ממנו.

מה לעשות עם הרכב אחרי תאונה

לאחר תאונת דרכים יש מספר פעולות שצריך או כדאי לנקוט:

  • הערכת נזק– ראשית חייבים להעריך את הנזק של הרכב. בהתאם לחומרת התאונה, האם המכונית ניתנת לתיקון או שהיא טוטאל לוס. אם ישנו נזק בר תיקון, מה טוב. אם לא, לעיתים משתלם יותר למכור אותו.
  • חברת הביטוח– היא זו המחליטה מה לעשות עם הרכב, והאם להגדיר את הרכב כאובדן מוחלט, מכיון שהיא משלמת את התיקון או ערכו של הרכב. במקרה של תיקונים, חשוב לשמור קבלות וללכת רק למוסך שמקובל על חברת הביטוח. במקרה של טוטאל לוס, אפשר למכור את הרכב רק לחלפים ומיחזור. רכבים אחרי תאונה למכירה, הם מוצר נדרש בכל מגרש רכבים. כמובן, ערך הרכב יהיה נמוך משמעותית מערכו לפני התאונה, מהסיבה שהערך החדש נקבע על פי החלפים שאפשר להוציא ממנו למכירה למוסכים.
  • במקרה של החלטה למכור לחלקים או לגריטה, יש להוריד את הרכב מהכביש, זהו הליך פשוט במשרד הרישוי, ולאחר מכן לפנות למגרש רכבים ולמכור לו את הרכב.

חשוב לדעת, לאחר תאונה קשה, הרכב לא יכול לחזור לעצמו. לעיתים לא שווה לתקן אותו, ולעיתים הוא במצב שבלתי אפשרי להחזיר אותו לכביש.

לכן במצבים האלו חברת הביטוח לא טורחת על תשלום דמי תיקון על הרכב, ולכם הבעלים לא נותר, אלא למצא את הפתרון בשבילו למנוחת עולם.

האם כדאי למכור רכבים אחרי תאונה?

רכבים אחרי תאונה למכירה, הם רכבים שבדרך כלל יש להורידם מהכביש בגין חוסר בטיחות, ובגלל נזקים חמורים לרכב, כאלו שאין אפשרות כבר לתקן אותם.

רכבים רבים במצב הזה, חונים בחניה ליד הבית וחוטפים דוחות.

שווה לשקול למכור רכבים כאלו, מכיוון שמדובר ברכב שאין סיכוי להחזיר אותו לכביש, או שהתיקון יקר מדי, ולא משתלם לבעל הרכב מדובר על עלות תיקונים שעולה על ערך הרכב, או משתווה לו, או לכל הפחות- מתקרבת לשוויו, כך שלא ממש הגיוני לשלם כזה מחיר.

לכן מכירה למי שמתייחס אליו מראש בערכו הנמוך החדש, תאפשר לו להשתמש ברכב לפי התווית החדשה שלו, של אחרי התאונה.

יש לזכור שאסור למכור רכב כזה בלי לוודא שהרוכש מודע להיסטוריה שלו, ולכך שהוא רכב לאחר תאונה.

אתם עלולים להסתבך חוקית במקרה ה"טוב". במקרה של תאונה חוזרת בגלל מצב הרכב, אתם עלולים להסתבך מוסרית לנצח על פגיעה בחיי אדם או על פציעה.

רכבים אחרי תאונה למכירה, הם רכבים שמקומם בדרך כלל אצל קונה רכבים לפירוק, שמפרק מהם את כל החלקים הטובים של הרכב, מוכר אותם למוסכים, ואת הברזל עצמו, יחד עם עוד כמה חלקים- מוכר לגריטה.

רכבים אחרי תאונה למכירה
רכבים אחרי תאונה למכירה

מי מחפש רכבים אחרי תאונה למכירה?

מי שמחפש רכבים אחרי תאונה למכירה, בדרך כלל הוא אחד משניים:

  1. סוחרי מכוניות משומשות ורכבים למיחזור וגריטה כמו למשל קונה רכבים לברזל
  2. נוכלים שמחפשים לשחזר רכב ולהעלות אותו על הכביש, וכך להרוויח פער עצום בין המחיר שהם קונים בו רכב למיחזור, לבין המחיר שהם מוכרים בו רכב נוסע.

שימו לב להגיע לאנשים הנכונים של פירוק רכבים– בעת טיפול של רכבים אחרי תאונה למכירה. שלא תמצאו את עצמכם בלי כוונה רעה, מזיקים לאנשים אחרים.

בין האנשים הנכונים שעוסקים ברכישת רכבים אחרי תאונה למכירה, יש כמה סגנונות של רוכשים:

  1. מגרשי גרוטאות – אנשים שסוחרים בחלקי חילוף למוסכים, קונים רכב שמיועד לפירוק, ומוכרים את חלקיו למוסכים. החלקים התקינים ברכב מהווים חלף זול אבל איכותי, מכיוון שהם חלק חילוף מקורי, אבל לא חדש. החלקים עוברים כמובן נקיון יסודי וטיפול מסור כדי להכשירם שוב לשימוש, אבל מכיוון שהם לא חדשים- קל יותר לבעלי רכבים לעבור בעזרתם טיפולי רכב במחיר שפוי.
  2. סוחרי רכב משומש – אנשים הרוכשים רכבים אחרי תאונה למכירה, כאלו במצב סביר אבל לא תקין. רכבים שהמצב שלהם מאפשר תיקון יקר. כך שבעל הרכב מחפש להתפטר בזול מהרכב, והסוחר מתקן על חשבונו את המכונית ומרוויח את הפער במכירת המכונית כמשופצת.

ישנם כמובן אנשים שעושים גם וגם, וכדאי למכור רכב לסוחרי רכב משומש שגם רוכשים רכבים לגריטה, כדי למקסם את הסיכוי שלכם למחיר מותאם למצב הרכב.

איך לבחור מקום רכבים אחרי תאונה למכירה

כדי לבחור קונה רכבים, חשוב שתקחו כמה פרמטרים בחשבון.

חשוב למצוא מישהו אמין, מקצועי וישר, כדי שתהיו רגועים עם זה שהוא משלם לכם מיד ולפי ערך הוגן של הרכב.

וכן, כדי להיות בטוחים שהוא לוקח אחריות מלאה על הרכב, ולא יסכן את הסביבה עם השלכת פסולת או שריפה של חומרים מסכני סביבה.

חשוב למצוא סוחר מכוניות שעובד בכל הארץ, או לכל הפחות בסביבתכם הקרובה.

והכי חשוב, שיש לו שירותי גרירה ושמגיע לאסוף את המכונית, ולא שאתם תאלצו להיגרר עד אליו עם רכב שקיבל הורדה מהכביש.

בקצרה, תבררו אצל חברים, תעשו סקר שוק, תמצאו אחד אמין, מקצועי, מהיר (חבל על כל יום שעובר, הרכב צובר דוחות וקנסות!), שלוקח מהבית ומשלם מזומן ביד ומיד.

שי רכבים – המקום הנכון בשביל הרכב שלכם לאחר תאונה

אנחנו בשי רכבים, מחזיקים צוות מקצועי, אדיב וזמין.

יש לנו 20 שנות וותק על הכביש, כך שאנחנו זריזים, מנוסים מאוד ויודעים לבצע תהליכים במהירות הגבוהה ובצורה הפשוטה והקלה ביותר ללקוחותינו.

נשמח לרכוש את הרכב שלך, לשלם לך במזומן ולגרור את הרכב שלך בכל מקום בו אתה נמצא בארץ.

צור איתנו קשר עכשיו, מחכים לך!

באפשרותך לדרג מאמר זה על ידי בחירה בכמות הכוכבים